Media Społecznościowe

© 2019. Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

W kilku słowach o tym co robimy

Podstawowym celem naszej działalności  jest realizowanie zadań z zakresu przygotowania zawodowego młodzieży i dorosłych wynikających z programów nauczania dla danego zawodu. 

Organizujemy praktyczną naukę zawodu, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe oraz inne formy kształcenia, dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Przydatne informacje

Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach

  1. pt
 „Wiosenna odnowa … na głowie”

Wraz z przedstawicielami firmy „Artego” do CKPiU zawitała już wiosna. W ramach współpracy w tą firmą nauczycielka praktycznej nauki zawodu - pani Beata Cetnarowska zorganizowała szkolenie dla uczennic kl. I C Technikum Zespołu Szkół Technicznych kształcącej się w zawodzie technik usług fryzjerskich.

 


Tematem spotkania była pielęgnacja włosów. Całość poprowadził trener Krzysztof Pajor, a towarzyszyła mu opiekunka szkół - Małgorzata Łaszewska. Podczas 4-godzinnego spotkania  uczennice uczyły się diagnozowania stanu skóry głowy i włosów metodą organoleptyczną oraz dobierania zabiegów pielęgnacyjnych w zależności od wyniku tego badania.  Miały okazję poznać technikę masażu głowy TAO i przećwiczyć go na sobie nawzajem. Zapoznały się również z metodami keratynowej oraz diamentowej odbudowy włosa, sposobami nawilżania włosów (SPA dla włosów). Wykonywały także piling skóry głowy.

Dziewczęta otrzymały na koniec potwierdzające zdobyte umiejętności certyfikaty, które wręczał szkoleniowiec, oraz przyjęły gratulacje z rąk dyrektora placówki – Adama Tarsy.

Umiejętności zdobyte w czasie szkolenia z pewnością zaowocują w przyszłości – zbudują warsztat początkujących fryzjerek.

Wszystkim adeptkom sztuki fryzjerskiej życzymy zdobywania kolejnych stopni doskonalenia zawodowego.

 

Poniżej fotorelacja ze szkolenia.

 


 

15 kwietnia 2019

Strona główna