Media Społecznościowe

© 2019. Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

W kilku słowach o tym co robimy

Podstawowym celem naszej działalności  jest realizowanie zadań z zakresu przygotowania zawodowego młodzieży i dorosłych wynikających z programów nauczania dla danego zawodu. 

Organizujemy praktyczną naukę zawodu, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe oraz inne formy kształcenia, dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Przydatne informacje

Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach

  1. pt

11 listopada - ta niezwykła pod względem matematycznym data ma wymowne znaczenie dla historii naszego narodu. Wykorzystując tę zbieżność cyfr, Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpropagowało w tym roku akcję „Szkoła do hymnu”, będącą kontynuacją zeszłorocznego „Rekordu dla niepodległej”.

Szkoła do hymnu

08 listopada 2019

Z tej racji w piątek 8 listopada (w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości), o godzinie 11.11 w szkołach i placówkach oświatowych odbyło się wspólne śpiewanie czterech zwrotek polskiego hymnu narodowego. Również w Centrum Kształcenia Zawodowego uczniowie, nauczyciele i pracownicy spotkali się, by wziąć udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu.

 

Uroczystość rozpoczął dyrektor CKZ – mgr Adam Tarsa. Następnie przedstawiciel uczniów Bartosz Bieryt odczytał krótką notkę przypominającą okoliczności powrotu Polski na mapy Europy oraz przedstawiającą historię i charakter zbliżającego się święta. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn zaintonowany przez jednego z naszych nauczycieli – Jerzego Zębalę oraz dziewczęta z klasy I Technikum uczące się w zawodzie technik usług fryzjerskich.

 

Mamy nadzieję, iż ta krótka uroczystość będzie przypomnieniem, że o wartości takie jak wolność i niepodległość trzeba stale zabiegać, a także zdobywać je i umacniać każdego dnia.

 

„Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym.”

/Józef Piłsudski/